Пътувам за провинцията, времето вчера беше слънчево, настроението на колегите в беемвето е разкошно. Изведнаж ни стана много смешно. Видяхме огромен билборд на важен кръстопът, който ни призовава да гласуваме с бюлетина №13. Ефектно въздействие има този подход и сигурно хората, увлечени от скоростта на пътя и съответните опасности, нямат достатъчно време да забележат парадокса в картинката.

На картинката е пенсионираният генерал с червеноармейски позиции Р.Р. Избраникът на Корнелия Нинова е лъчезарно усмихнат, фигурата му е стегната, личи си военното му възпитание на фона на паметника на Бузлуджа, доказващ историческата сила на подкрепящата го партия БСП. Нормален подход, който е загрозен от облеклото на пенсионера - вместо с костюм или някакви други граждански одежди, той пак е в униформата на действащите офицери. Вижда се, че кройката е от тези на сегашното време, т.е. по натовски образец е направена. Тя е в напълно боен вариант и надува самочувствието на носещия я. Идеално си пасват нещата. Браво на пиарите на пенсионера. И жалко за пиарите, защото те не са чули, че изваденият от казармата политик е против днешната казарма, т.е. щом стане президент ще ни отлъчва от ЕС и НАТО. Може би ще ни връща в съюза с Русия, Китай... Негова си работа. Негово си е и послушанието. Но не е редно с натовски дрехи да злословиш срещу НАТО.

В театъра на Българската армия има богат реквизит от униформи, носени от авиаторите ни преди членството в НАТО. Облечете червения генерал Радев в тях и тогава направете снимка на фона на Бузлуджа. Това е логичния подход, нали!

И още нещо за многоуважаемата К.Нинова. Редно е като си избира президент от войската да види как му стои един костюм, фраковете вървят ли му... Или без униформа прилича повече на председател на колхоз.

Предизборните билбордове са много. Има и други генерали, влизащи в политическия спектакъл. За щастие те са без униформи на снимките. Така трябва да бъде. Униформите са за поделенията, за участие в ученията на НАТО, за доказване на личността в миропазващи или мироналагащи операции. Започнат ли да "красят" паметника  на Бузлуджа става кофти. Защото с визуалния си изказ влизат в тон със заплахите на Путин, че ще връща атомния ужас във вида му, който познавахме до 2000г.