Рядко спортно ферари ще бъде предложено на търг в САЩ следващия месец с оценка между 12 милиона и 16 милиона долара. Сребристото возило "Ферари 275 GTB/C Компетиционе" от 1966 г. е от "златната ера" на компанията, когато спортните й автомобили успешно са се представяли както на състезателните писти, така и на пътя.
От въпросния модел са произведени едва 12 бройки. Автомобилът е оборудван с 3,3-литров V-образен 12-цилиндров двигател, осигуряващ му максимална скорост от близо 260 километра в час. Експертите определят возилото, състезавало се над 20 пъти и отбелязало редица победи, като изключително рядко, много бързо, красиво и съвършено управляемо. Първият собственик на ферарито е италианският състезател аматьор Ренцо Синибалди. През годините автомобилът е сменил редица собственици. Предвид интереса на колекционерите към моделите на "Ферари" от 60-те години на миналия век, стойността му се е увеличила значително.
Настоящият собственик на редкия модел е похарчил 800 000 долара за възстановяването и поддръжката му, съобщават организаторите на аукциона от "Гудинг енд къмпани". Рядкото ферари с оценка между 12 милиона и 16 милиона долара ще бъде предложено в рамките на търг в Калифорния, който ще се състои на 18 и 19 август.