Съединените щати искат от съюзниците си в НАТО да изпратят още около хиляда войници в Афганистан, където самите американци увеличават присъствието си, заяви американската посланичка в алианса Кей Бейли Хъчисън.
Хъчисън каза, че новата стратегия за подсилване на западните войски в Афганистан, обявена от американския президент Доналд Тръмп, предвижда изпращането на още 3000 американски и около 1000 съюзнически военнослужещи. Целта ни е да кажем много бързо, до около две седмици, от какво точно имаме нужда, обясни тя. Министрите на отбраната на 29-те страни членки на Северноатлантическия съюз ще се срещнат в началото на ноември в Брюксел и ще обсъдят какъв ще е приносът им към мисията в Афганистан. Дотогава те ще проучат подробностите около американското искане за подкрепление. Целта ни е да започнем да виждаме увеличение на броя на инструкторите и съветниците (в мисията в Афганистан) възможно най-скоро, каза Хъчисън.