Черногорският министър на отбраната Предраг Бошкович съобщи, че въздушното пространство на Черна гора ще се контролира от Гърция и Италия като членки на НАТО.
Бошкович каза за държавната телевизия РТЦГ, че в момента тече процедурата за подписване на технически споразумения с НАТО, Гърция и Италия. Именно Гърция и Италия ще контролират въздушното пространство вместо Черна гора, както го правят от много години. Това не ни струва нищо. Нашата работа е да защитим с хеликоптери небето на по-малка височина. Той посочи още, че членството в НАТО коства на Черна гора 475 000 годишно и това е единственото задължение, което страната има към алианса. Черна гора стана членка на НАТО през юни тази година.